کاشف داروی سرطان ؛ مهمان جنجالی ماه عسل شد

کاشف داروی سرطان ؛ مهمان جنجالی ماه عسل شد

احسان علیخانی در سومین قسمت از برنامه «ماه عسل» با کاشف داروی سرطان به گفتگو نشست.

takdehghan 1 کاشف داروی سرطان ؛ مهمان جنجالی ماه عسل شد

احسان علیخانی در سومین قسمت «ماه عسل»  ضمن تشکر از بینندگان برای تماشای ماه عسل، از صداقت و دلسوزی مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی یاد کرد.

در ادامه ماه عسل، خانواده تک دهقان که چند اختراع را در کارنامه خود دارد در سومین قسمت این برنامه حضور پیدا کرد که احسان علیخانی با او به گفتگو نشست.

تک دهقان گفت: در روستای صالحیه استان البرز ( که حوالی آبیک واقع شده است) به دنیا آمدم، چهار برادر و شش خواهر هستیم که از طریق کشاورزی زندگی خود را گذرانده‌ایم.

علیخانی در خصوص ماندن در روستا از او سوال کرد که او گفت: هرگز دوست ندارم روستا را ترک کنم.

تک دهقان ادامه داد: من این روزها آرزویی ندارم چرا که به آرزو هایم رسیده ام و بیشتر برای بشریت و انسانیت آرزو دارم.

وی افزود: در آبیک درس خواندم و از دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شدم؛ بعد به سربازی رفتم و ازدواج کردم و مهندسی داروسازی خواندم.

مهمان برنامه درباره علاقه به شیمی و اختراعات خود بیان کرد: از دبیرستان به رشته شیمی علاقه مند بودم و تنها در درس شیمی هم  موفق بودم. همچنین ۱۲ ثبت اختراع دارم که هیچ کدام از آنها به مرحله تولید نرسیده است.

تک دهقان گفت: در ایران از پنج هزار ثبت هیچکدام تولید نمی شود و دلیل عقب ماندگی ما همین است که اندیشه قیمت ندارد کسی که لودر دارد شاید ده میلیون در روز کار کند اما کسی که دانشمند است این اتفاق برایش نمی افتد.

علیخانی گفت: خود را دانشمند می‌دانی؟

او گفت: بله فراتر از دانشمند است و به زودی به همه ثابت خواهم کرد.

علیخانی از ادعا و ثبت اختراعات تک دهقان از همسر او سوال کرد که او گفت: من کارهای او را دیدم به حرف هایش ایمان دارم خیلی مشتاق است کار خود را ادامه بدهد و به مردم کشور خدمت کند.

تک دهقان ادامه داد: به نظر من علمی که به ثروت، کار و قدرت کشور به کار نیاید هیچ ارزشی ندارد، از طرفی نوشتن مقالات علم نیست. من براساس عملیات هایی که انجام داده ام می‌گویم که داروی ضد سرطان را کشف کرده‌ام و اطمینان دارم.

در ادامه  دکتر مطلق متخصص سرطان و دکتر زرگران عضو هیات علمی گروه دارو‌های سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص طب سنتی در برنامه حاضر شدند.

دکتر زرگران در خصوص ثبت و ساخت قانونی یک دارو توضیح داد: از چند منظر می توان به این قضیه نگاه کرد اولین بحث این است که پروسه ثبت یک دارو، مراحل مشخص و قانونی دارد؛ هر کس اگر ادعایی دارد باید در این حوزه توان انجام کار داشته باشد، برای ساخت یک دارو باید یک تیم متشکل از چند متخصص روی آن کار کنند و باید یک تیم متخصص دیگر  فرمول و کار او را بررسی کنند تا دارو اثبات شود.

وی ادامه داد: ادعایی که ما داریم یک بحث است و شکل درست این است که کسی که در این حوزه کار می کند به یک ادعایی دست پیدا کند. از طرفی ما در علم همیشه شک داریم و در حال آزمون و خطا هستیم .

علیخانی از دکتر زرگران در خصوص کسانی که ادعایی برای کشف دارویی دارند سوال کرد و  او گفت:  تیمی که می تواند کار او را راستی آزمایی کند مثل دانشگاه یا شرکت دارویی و مرکز تحقیقاتی باید وارد قرارداد محرمانه شوند، در سازمان غذا و دارو از سه طریق می توان دارو ها را ثبت کرد.

در ادامه تک دهقان گفت: صحبت‌های دکتر زرگران به درد حرف می‌خورد و در عمل اینگونه نیست، چرا که  وزیر بهداشت به من نامه داد و من به یکی از موسسات تهران رفتم و آنها من را به جای دیگری معرفی کردند و به نحوی خلل ایجاد می‌‌کنند.

ghasem takdehghan 1 کاشف داروی سرطان ؛ مهمان جنجالی ماه عسل شد

علیخانی از تک دهقان درباره اینکه با چه استدلالی دارو را به بیمار سرطانی می‌دهید سوال کرد و او پاسخ داد: دارویی که کارهای آن انجام شده و فرم دارویی داشته باشد.

تک دهقان ادامه داد: دادن دارو قبل از مراحل ثبت آن جرم است؛ البته دارویی که فرم داروی عطاری و گیاهی دارد می توان به شکل دمنوش در اختیار مردم گذاشت به طوری که به عنوان یک انسان به انسان دیگری کمک کنید.

در بخش دیگر دکتر مطلق متخصص سرطان و رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت گفت: باید از تاریخچه و گذشته پزشکی حرکت کرد و به روزهای خوبی رسید چرا که فرآیند کشف یک دارو  به زمان طولانی نیاز دارد و در طی چند دهه گذشته سرطان تا حدودی درمان شده است.

علیخانی گفت: آقای تک دهقان داروی خود را روی موش آزمایش کرده و احساس می کند جواب گرفته از نظر شما که متخصص سرطان هستید کافی است؟ که مطلق در پاسخ گفت: سرطان بیماری است که در بین همه بیماری ها حالت جادو بودن آن بیشتر است. هر بیماری که درمان سخت تری دارد برای کسانی که ادعایی درباره آن مطرح کنند، خیلی جذاب است. اگر ایشان بگویند سرماخوردگی را خوب کرده هیچ اتفاقی نمی افتد.

اما علیخانی در پاسخ دکتر گفت: تک دهقان جمله‌ای قابل تامل مطرح کرد اینکه من یک سم تولید کردم بگویید به درد نمی‌خورد و بروم کار دیگری کنم، جواب این جمله چیست؟

دکتر زرگران پاسخ داد: من با این قسمت صحبت ایشان که ادعایی دارند و باید راستی آزمایی شود، موافق هستم که یک تیم متخصص آن را تایید کنند.

در پایان تک دهقان گفت: به دلیل خللی که در کارهایم ایجاد کردند برای تایید و ثبت داروی سرطان در خارج از کشور اقدام کرده‌ام که صبحت های او با واکنش علیخانی مواجه شد و گفت: آقای تک دهقان مسیر سخت و دشوار است و باید ادامه دهید.

D982D8A7D8B3D985 D8AADAA9 D8AFD987D982D8A7D986 D8AFD8B1 D985D8A7D987 D8B9D8B3D984 1 کاشف داروی سرطان ؛ مهمان جنجالی ماه عسل شد

نوشته کاشف داروی سرطان ؛ مهمان جنجالی ماه عسل شد اولین بار در سایت سرگرمی و تفریحی پونک پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *